Frezowanie mielec

Frezowanie

Frezowanie to typ obróbki skrawaniem, na sposób którego obrabia się tworzywa sztuczne, drewno a także metale. Ten typ obróbki może być użytkowany do obróbki płaszczyzn, jak i do nierównych, nieregularnych nawierzchni, w postaci rozmaitych rowków, dołków, uzębień, kanalików i tak dalej 
Proces przeprowadzany jest na obrabiarkach, to znaczy w tym przypadku frezarkach, za pomocą zastosowania narzędzi wieloostrzowych, obrotowych, oznaczanych frezami. Obróbka frezowania występuje w dwóch typach: czołowym oraz obwodowym. Z kolei te, dodatkowo da się podzielić na podtypy. Obrabianie czołowe – na pełne, niepełne, niepełne jednostronne oraz obrabianie obwodowe – na przeciwbieżne, współbieżne, oraz pod względem kształtowanej nawierzchni obrabianej – na walcowe i kształtowe.
By sprawnie obrabiać artykuły techniką frezowania, musimy być zaopatrzeni w funkcjonujące przybory, oraz posiadać wiedzę i zręczności. Doświadczenie a także codzienna praktyka to obok dokładności a także utrzymania zasad bezpieczeństwa, znaczna część sukcesu w sprawnym realizowaniu czynności technicznych.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

sitemap