Granit wałcz

Granit

Granit to kamień budowlany o dużych pozytywach estetycznych i jako taki jest powszechnie stosowany w budownictwie. W rozmaitych postaciach pod względem okazałości a także konturu, usługuje jako surowiec do budowy a także dekoracyjny. Znamionuje się łatwością cięcia a przy tym polerowania, i ogromnie sporą trwałością. 
Najistotniejszym zastosowaniem granitu jest usługiwanie jako budulec budowlany, zarówno w budownictwie, jak i użytkowanej powszechnie budowie elementów typu płyty, nagrobki. Zastosowanie kamienia przebiega też w sporcie – dziedzina żużel to sport, w którym kamień wykorzystywany jest do pokrycia nawierzchni toru.
Kamień pojawia się w mnóstwie wersji a także wersji. Jest niezłomny na funkcjonowanie kwasów a także ciężkie warunki środowiskowe, co przynosi mu sławę oraz przesądza o jego wartości. Estetyczne piękno surowca przyciąga uwagę kontrahentów i w dowolnym zastosowaniu, nie sposób nie zwrócić na niego uwagi.
Kamień jest pospolitą skałą magmową. Jego kolory to jasnoszara, szara, ciemnoszara, bliska bieli, białoróżowa, czerwona, zielona.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

sitemap